Jak dobrać drzwi do mebli?

Każdy, kto zakupił lub postanowił remontować mieszkanie, musiał zmierzyć się z wyzwaniem wybrania materiałów do remontu. Trzeba przebrnąć przez dziesiątki ofert. Godziny spędzone przed komputerem nadwyrężają wzrok i testują wytrzymałość.

Biorąc poprawkę na zakres prac remontowych, może to być lista z setką pozycji. Jednym z ważniejszych punktów jest wybór stolarki. Drzwi wewnętrzne i wejściowe, jako jedne z większych elementów, wymagają dużej staranności w wyborze. Nie można dopuścić, żeby drzwi wewnetrzne, jeśli będą z płyty drewnopodobnej, wykonane były nieprofesjonalnie.

Gramatura płyty powinna być odpowiednia, jakość laminatu też nie może budzić wątpliwości. Natomiast zamki, zawiasy i klamki będą eksploatowane przez następne kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat, dlatego jakość użytych materiałów i narzędzi do obróbki powinna być najwyższa.

Gdybyśmy chcieli wydłużyć okres eksploatacji, powinniśmy się zdecydować na drzwi wewnętrzne drewniane. Będziemy mogli uchodzić za pro-eko. Obecnie drewno na wyroby stolarskie, przemysł pozyskuje od Lasów Państwowych. Te zaś prowadzą hodowle drzew w sposób zrównoważony, nieniszczący środowiska naturalnego. Drzwi drewniane wewnętrzne wykonane w nowych technologiach będą ozdobą każdego nowoczesnego domu. Różnorodność oferty i mnogość modeli zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego posiadacza własnego M.